Herson Ticaret ve Sanayi Odasını Ziyaret Ettik

Adsız15 Ekim 2014 tarihinde açılışını yaptığımız TUİD (Türk Ukrayna İşadamları Derneği) Herson şubesi olarak ilk ziyaretimizi Herson Ticaret ve Sanayi Odasına gerçekleştirdik.

2014.10.16turk3[1]İki ülke arasındaki ticari ve kültürel ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlayan derneğimiz Herson’daki ticari ve sanayi kuruluşları çatısı altında toplayan T.S.O ziyaretine TC. Odessa Başkonsolosluğu Ticaret Ateşesi Çetin Yılmaz, TUİD başkanı Cem Murat Aytaç, dernek üyelerimiz, bölgedeki Türk işadamları, Türkiye’den işadamı ve akademisyenler, Ukraynalı işadamları ve misafirler katıldı.he66Herson T.S.O ve başkanı Victoria Ostroumova’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyaretimiz çok sıcak bir karşılama ile başladı. Herson eyaletindeki cam sanatçılarının zenaatlerini ve el işi ürünlerini sergiledikleri karşılama oldukça ilginçti. Bu ürünleri ve sanatçıları izleyince Ukrayna’nın keşfedilmeye ve tanıtılmaya değer çok zengin bir kültürünün olduğunu tekrar görmüş olduk.  

IMG-20141015-WA0012Sayın Ostroumova ve Aytaç yaptıkları konuşmalarda Herson T.S.O ve TUİD’i katılımcılara tanıttılar. Ticaret Ateşemiz Yılmaz ise yaptığı konuşmada ülkenin mevcut ekonomik durumu ve aralarındaki ticari ilişkileri özetledikten sonra ortaya çıkan rakamların potansiyelin çok altında kaldığını ve Ukrayna’nın ekonomi olarak içinde bulunduğu bu zor günlerin aşılmasında iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinin önemini vurguladı. Ben ise yaptığım konuşmada TUİD Herson şubesi olarak Ukrayna-Türkiye ilişkilerinin geliştirilmesinde üzerimize büyük sorumluluk ve görev düştüğünün bilincinde olduğumuzu ve bunu başarı ile yerine getirebilmek için Herson T.S.O ile yakın, sıkı bir işbirliği örneği sergileyeceğimizi belirttim.  he75İlişkilerin geliştirilmesi hedefine ulaşılmasına katkıda bulunmak ve iki kuruluş arasındaki ilişkilerin başlamasına ilk adım olarak işbirliği protokolü taraflarca imzalandı.

İmza töreninden sonraki kokteylde işadamları ve misafirler biri birleri ile tanışma fırsatı buldular.

http://tpp.ks.ua/kalendar-zakhodiv/novini-i-reportazhi/1504-2014-10-15n2.html

http://turkhaber.com.ua/herson-ticaret-ve-sanayi-odasini-ziyaret-ettik/

http://tuid.org.ua/hersonda-turk-ukrayna-is-forumu

IMG-20141015-WA0020

IMG-20141015-WA0024

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s