Odesa Başkonsolosluğumuz ve THY Herson Ofisinin İşbirliği Bizleri Bir Kez Daha Gururlandırırken Herson Oblast Hastanesini Takdir Ve Teşekkür Ediyoruz

20150519_114540_resizedUkrayna’nın güneyindeki Herson şehrinde 25 Mart gecesi üzerindeki eşyaları gasp edildikten sonra darp edilen vatandaşımız üç haftası komada olmak üzere iki aya yakın bir süredir Herson Oblast Hatanesinde yoğun bakımda yatmaktaydı.

16 Mart tarihinde Herson limanına mal yüklemek için  yanaşan geminin personeli olan Kamil Nedrettin Aksoy 25 Mart gecesi Herson’un Şuminsky mahallesinde gasp amaçlı birkaç kişinin saldırısına uğradı. Ağır şekilde dövüldükten sonra sokak ortasında bırakılan Aksoy yoldan geçen kişiler tarafından hastaneye kaldırıldı. Vücudunun her tarafından darbe alan Aksoy kafasına aldığı ağır darbe sonucu üç hafta komada kaldı. Hafıza, konuşma yetisi kaybı ile beraber vücüdunun sağ tarafı tamamen ve sol tarafıda kısmen felç oldu.

20150520_142838_resizedHastaneye getirildiğinde üzerinde pasaportunun olmaması sebebi ile uzun süren kimlik tespiti sonrasında olayın Türk makamlarına ve TUİD’e bildirilmesine kadar geçen yaklaşık on günlük süre içerisinde hastanede sahipsiz kalan hasta Herson Oblast hastanesinin doğru tedavisi ve yakın ilgisi ile iyileşme sürecine girdi. Odesa Başkonsolosluğumuz olayın kendilerine intilak ettiği andan itibaren hastanın durumunu yakından takip ederek, düzenli olarak hastaneden bilgi aldı.

Hastamızın iki ay sonra artık uçak ile nakli mümkün olabilir duruma gelmesinden sonra Odesa Başkonsolosluğumuz ve THY Herson ofisinin örnek bir işbirliği ve hastanenin desteği ile Aksoy’un bugün Türkiye’ye nakli gerçekleştirildi ve Kartal Devlet Hastanesinde tedavisine devam edilmektedir.

TUİD (Türk Ukrayna İşadamları Derneği) Herson şubesi ve bölgedeki vatandaşlarımız adına bu süreç içerisinde hastanın durumunun takibinde ve transferinde büyük ilgi gösteren, emek harcayan Başkonsolos Nur Sağman şahsında, başta Muavin Konsolos Leman Sınav olmak üzere T.C. Odesa Başkonsolosluğuna, hastanın Türkiye’ye naklinde tüm imkanlarını kullanan Pazarlama Müdürü Yakup Gül şahsında THY Herson Şubesine çok teşekkür ederiz. Bu işbirliği bölgedeki bizlerin devletimize olan güvenimizi arttırırken kendileri ile birkez daha gurur duyduk.

Ayrıca, hastanın sahipsiz kaldığı ilk günler başta olmak üzere tedavi süresince Hipokrat yeminine bağlı kalarak mesleklerini icra eden, emeği geçen Herson Oblast Hastanesinin tüm personeline takdir ve teşekkür ederiz. Önümüzdeki günlerde hastaneye teşekkür ziyareti gerçekleştireceğiz.

20150520_160716_resized

20150520_142816_resized20150520_150218_resizedIMG_4629

IMG_4627

Odesa Başkonsolosluğumuz ve THY Herson Ofisinin İşbirliği Bizleri Bir Kez Daha Gururlandırırken Herson Oblast Hastanesini Takdir Ve Teşekkür Ediyoruz” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s