Ukrayna’da Bu Hafta Filem Kaç TL’ye Doldu ? / Сколько турецких лир свежие овощи и фрукты в июле в Украине, Херсон?

alısverisYerli mahsül sebze ve meyvenin pazarlarda yerini aldığı bugünlerde Ukrayna’da fiyatlar yılın en düşük seviyelerinde. Her yıl olduğu gibi haziran, temmuz ve ağustos ayları ülkede fiyatların en ucuz olduğu aylar.

Ukrayna’nın güneyinde yer alan ve sebze-meyve üretiminde ülkenin Çukurovası olarak nitelendirebileceğimiz, benimde yaşadığım Herson bölgesinde bugün haftalık pazar alışverişimi yapmak üzere gittiğim merkez pazarında hemen hemen ithal hiçbir taze sebze ve meyve görmedim. Türkiye’de alıştığımız kadar çok çeşiti birarada göremesek dahi ana ürünler gayet uygun fiyatlarla pazar sergilerinde yerini almakta.

listemUkrayna’da bu haftaki alışverişimde filemi kaça doldurdum ? Fiyatların dip yaptığı bugünlerde fikir vermesi amacı ile bu haftaki filemin görüntüsünü ve ürünlerin perakendede parasal karşılığını aşağıda paylaşıyorum. İçerik ve sağlıklı beslenme konusunda ideal bir file olmasa dahi perakende piyasasının genel durumu hakkında sizlere bir fikir verecektir sanırım.

Yanlış bir intibaya kapılmamanız için yılın en ucuz günlerinde olduğumuzu, yıl boyunca bu fiyatların geçerli olmadığını ve hatta kışın domatesin kilosunun 5 $’a kadar yükseldiğini hatırlatmak isterim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s