Визит херсонского филиала ТУИД главе городского муниципалитета / Herson Belediye Başkanını Ziyaret Ettik

Визит херсонского филиала ТУИД главе городского муниципалитета

12391263_10153394965047862_4732043221886079160_nОт имени ТУИД (Ассоциации турецких и украинских бизнесменов) мы посетили главу херсонского муниципалитета Владимира Миколаенко, переизбранного на второй срок на выборах в местные органы управления 1 ноября 2015 года, поздравили его и пожелали дальнейших успехов в работе.

На встрече анализируя торговые и культурные взаимоотношения Херсонской области и Турции стороны обменялись идеями в вопросах муниципалитетов.

Глава муниципалитета Миколаенко выразил удовлетворение растущим в последние годы интересом турецких предпринимателей к области и готовность содействия со своей стороны. Г-н Миколаенко также отметил, что Херсон является одной из областей с наибольшим населением мусульманской диаспоры, где различные религиозные и культурные общины живут в мире и согласии в нашем прекрасном городе. Он пожелал в будущем укреплять сотрудничество с ТУИД.

Представитель ТУИД Али Булут поздравил председателя муниципалитета с победой и переизбранием на второй срок, пожелав дальнейших успехов на своём посту. Г-н Булут поблагодарил г-на Миколаенко за личное и официальное участие и помощь турецким бизнесменам и общине, отметив важность торговых связей между двумя странами и дальнейший рост интереса турецких предпринимателей к области. Он выразил готовность сделать всё от себя зависящее в налаживании контактов с муниципалитетами в Турции и укреплении этих связей.

h-lemeBakrTabakВручив сувенир главе муниципалитета с изображением символа города Элязыг – фигурами из национального танца ” Чайда Чира ” представители ТУИД завершили свой визит.

После местных выборов 1 ноября 2015 года во втором туре (15 ноября 2015 года) с результатом 71,05% голосов на пост главы муниципалитета был избран Владимир Миколаенко, опередив своего соперника Владислава Мангера , набравшего 25,13% голосов.

Herson Belediye Başkanını Ziyaret Ettik

01 Kasım 2015 tarihinde Ukrayna’daki  genel yerel seçimlerinde Herson belediye başkanlığı görevine ikinci dönem için yeniden seçilen Vladimir Mikolaenko’yu TUİD (Türk Ukrayna İşadamları Derneği) olarak makamında ziyaret ederek tebrik ve başarılarının devamını diledik.

Ziyaret sırasında Herson bölgesinin Türkiye ile ticari ve kültürel ilişkileri ele alınırken belediyecilik konularında da fikir alış verişinde bulunuldu.

Görüşmede Belediye başkanı Mikolaenko son yıllarda Türk işadamlarının bölgelerine olan ilgisinin artmasından memnun olduklarını, belediye olarak yatırımcılara mümkün oldukça  yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi. Ülke genelinde Herson’un en fazla müslüman nüfusuna sahip bölgelerinden biri olduğunu, farklı din ve kültürlerdeki toplulukların barış içinde yaşadıkları güzel bir şehir olduğunu vurguladı. İlerlyen günlerde de TUİD ile işbirliğinin kuvvetlenerek devam etmesini temenni etti.

TUİD’i temsilen Ali Bulut, sayın başkanı seçim başarısından dolayı tebrik ederek ikinci dönem görevinde de başarısının devamını diledi. Gerek şahsı ve gerekse belediye olarak Türk işadamlarına ve toplumuna gösterdikleri ilgi ve yardımlardan dolayı başkana teşekkür eden Bulut bölgenin iki ülke ticaretindeki önemini vurgularken Türk işadamlarının önümüzdeki yıllarda bölgeye olan ilgisinin artarak devam edeceğini söyledi. Türkiye’deki belediyeler ile ilişkilerin kurulması ve güçlendirilmesi konusunda kendilerine görev düşmesi durumunda ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Elazığ’ın sembolü olan “Çayda Çıra” halkdansı figürünü içeren sembolik hatırayı başkana takdim edilmesi ile görüşme sonlandı.

1 Kasım 2015 tarihindeki genel yerel seçimlerinin ikinci turunda (15 Kasım 2015) %71,05 oy oranı ile başkanlığa seçilen Vladimir Mikoloenko’nun rakibi Vladislav Manger %25,13 oy almıştı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s