Kherson Bölgesi Yatırım Ortamı / Херсонская область Инвестиционный климат / Kherson Region Investment Environment

Investment PassportUkrayna’nın güneyinde turizm, tarım, lojistik merkezi, doğu ile batı arasında ulaşım koridoru, temiz ekolojisi, tarihi ve bol güneşi ile öne çıkan Kherson bölgesi son yıllarda yabancı yatırımcının ilgisini çekmeye devam ediyor.

Uzun yıllardır bu bölgede yaşayan yabancı bir yatırımcı işadamı olarak bende Türk işadamlarımızın bölgeye dikkatini çekmek istiyorum.

Kherson, tarihinin dönem noktalarının birinde. Yerel idare birimleri bölgenin coğrafi, doğal ve insan potansiyelini öne çıkararak güçlü, rekabetçi bir ekonomi oluşturmak için iddialı, yoğun bir uğraş içerisinde.

Bölgenin ekonomik kalkınması için yabancı ve yerli yatırımcı katkısının ve onlarla işbirliği içinde olmanın gerekliliğini ve önemini sık sık ifade eden yerel yöneticiler yatırım ortamının iyileştirilmesi için çalışmaktalar.

Türk yatırımcılarının bu ekonomik hamleye katkıda bulunabilmeleri ve burada yatırımlarını güvenli bir ortamda yapabilmeleri için TUİD (Türk Ukrayna İşadamları Derneği) Kherson şubesi olarak bizlerde işadamlarımız için gerekli altyapı çalışmalarını yapmakta ve onlara hizmet vermekteyiz.

Bu amaçla, yatırımcılarımızın Kherson bölgesi hakkında ihtiyaç duyabilecekleri ekonomik, sosyal verileri ve yatırım potansiyeli bilgilerini içeren bir ön raporu sizlerle paylaşmak istiyorum. Ulaşım, altyapı, dış ticaret, iş gücü, tarım, turizm ve enerji ana başlıkları altında, Kherson Valiliği ve ilgili diğer yerel resmi birimlerin (www.invest.ks.ua) işbirliği ile hazırlanan ve ilginç, güncel bilgileri içeren bu ön raporun siz yatırımcılarımıza faydalı ve bu bölgede yapacağınız yatırımlarınızın ilk adımı olmasını temenni ediyorum.

Kherson Bölgesi Yatırım Ortamı / Херсонская область Инвестиционный климат / Kherson Region Investment Environment” üzerine bir yorum

  1. Geçen hafta kherson a geldik baya verimli görüşmeler yaptık Ali Bulut beyide ziyaret ettik kendisi bizle oldukça ilgilendi ve bilgilendirdi teşekkür ederim.Mustafa ÖZMEN

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s