THY Herson Yeni Bölge Müdürünü Tebrik Ettik

THY Herson Bölge Müdürlüğü görevine atanan Erbil Akgün geçtiğimiz günlerde yeni görevine başladı.

TUİD (Türk Ukrayna İşadamları Derneği) Herson şubesi olarak sayın Akgün’ü makamında ziyaret ve tebrik ettik.

20170328_15491815 yıldan daha fazla bir süredir THY bünyesinde görev yapan Akgün 1999 yılında Antalya’da görevine başladı. 2007 yılına kadar yolcu hizmetleri yetkilisi olarak görev yaptıktan sonra 2008-2011 arası Yeni Delhi istasyon şefi görevini yürüttü. 2012-2017 arası Uganda bölge müdürlüğünü yaptıktan sonra Şubat 2017’de Ukrayna Kherson bölge müdürlüğü görevine başladı.

2010 yılında haftada 3 uçuş frekansı ile başlayan Uganda uçuşlarını kısa sürede hergüne ve %75 doluluk oranına çıkaran Akgün buna ayrıca hafta bir kargo seferi ekledi.

Sohbetimiz sırasında bir Uganda aşığı olduğunu gördüğümüz Akgün bize hiç tanımadığımız bu ülke hakkında çok enteresan bilgiler verdi.

Ekim 2014’de başlayan Herson seferleri frekansı kısa sürede haftada yedi’ye çıkmıştı. 26 Mart 2017’de yaz tarifesine geçilmesi ile beraber Herson seferleri haftada on’a yükseldi.

Herson havaalanının yetersiz fiziki ve teknik altyapısı ve Ukrayna devletinin yerel birimlerinin yeni yatırım konusundaki finansman imkansızlığı sebebiyle THY hedeflediği hizmet kalitesine bir türlü ulaşamamaktaydı. Uzun bir süre bölge müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Yakup Gül ve ekibi ile THY özverili çalışmaları ile bu eksikliği kapatmaya çalışıyordu. Sayın Gül ve ekibine bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Erbil Akgün’ün bu eksiklikleri ilk günden tespit edip çözümüne yönelik çalışmalarını takdirle izliyoruz.

Bulunduğumuz bu coğrafyada ülkemizi başarı ile temsil eden THY’nın Herson yeni bölge müdürü Erbil Akgün beye bu yeni görevinde de başarılar diliyorum. TUİD Herson şubesi olarak sayın Akgün ve ekibinin destekçiyiz.

http://www.bulutali.com

https://www.facebook.com/AliBulut23                 https://twitter.com/AlBlt

 

THY Herson Yeni Bölge Müdürünü Tebrik Ettik” üzerine bir yorum

  1. Ali bey, sizde rn az görevli THY yetkilileri kadar gelişme de pay sahinisiniz benim indimde.nasilki uçuş olsun diye 1 sene boyunca daimi olarak yazistigim gibi.altyapı ile birlikte mutlak a bilet fiyatlarının ekonomik düzeye çekilmesinede ugrasilmali…
    Başarılar
    Tuncay arslsn

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s